Lokalizacja
Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice
Poradnie specjalistyczne
Lekarz rodzinny
Stomatologia
Serce nieustannie bije, pompuje krew, a dzięki rozległemu systemowi żył i tętnic sprawia, że krew krąży w organizmie i jest doprowadzana do wszystkich narządów oraz najdalszych zakamarków ludzkiego ciała. Nie zawsze jednak układ krwionośny działa jak dobrze naoliwiona maszyna. Czasem rozmaite wady i schorzenia zakłócają prawidłową pracę układu sercowo-naczyniowego.
To właśnie ich rozpoznawaniem, diagnozowaniem i leczeniem układu krwionośnego zajmuje się kardiologia. Nawet najmniejsze niepokojące objawy powinny skłonić do odwiedzenia poradni kardiologicznej i odbycia badań, które mogą uchronić przed poważnymi powikłaniami, takimi jak choroba wieńcowa czy zapalenie mięśnia sercowego. W naszym gabinecie w Katowicach przyjmuje doświadczony kardiolog, który poddaje Pacjenta drobiazgowej diagnostyce i dokłada wszelkich starań, by jego serce znów biło jak dzwon.
Poradnia kardiologiczna w Katowicach, znajdująca się w Centrum Medycznym Tysiąclecie prowadzona jest przez doświadczonych specjalistów z dziedziny chorób serca i chorób wewnętrznych.
Pomagamy Pacjentom z wadami i zaburzeniami rytmu serca, a także cierpiącym na schorzenia towarzyszące chorobom serca (takie jak otyłość czy cukrzyca). Ponadto, udzielamy porad i monitorujemy stan zdrowia Pacjentów ze stymulatorami serca i kardiowerterami oraz osób dotkniętych chorobami onkologicznymi.
Nasz gabinet wyposażony jest w wysokiej klasy nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Umożliwia on wykonanie w zaciszu gabinetu lekarskiego badań takich jak:
Warto pamiętać, ze zdrowie jest sprawą najważniejszą i regularnie wykonywać badania. Wykrycie choroby we wczesnym stadium zwiększa szanse na lepsze zdrowie.
W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących działania naszej katowickiej poradni kardiologicznej zachęcamy do kontaktu, wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i odpowiemy na każde z pytań.
Współczesne realia, nieustannie przyspieszające tempo życia i wszechobecny stres sprawiają, że serce człowieka jest obciążone bardziej, niż kiedykolwiek w historii. Nie bez przyczyny choroby układu krążenia występują coraz częściej i są przez specjalistów określane mianem chorób cywilizacyjnych.
Najbardziej powszechnymi schorzeniami układu sercowo-naczyniowego są miażdżyca i nadciśnienie tętnicze. Ryzyko wystąpienia wymienionych chorób wzrasta w przypadku osób, które na co dzień stosują niewłaściwą dietę i stronią od aktywności fizycznej, a nieleczone mogą prowadzić do poważniejszych komplikacji zdrowotnych ‒ od zaburzeń rytmu serca, poprzez jego niewydolność, aż po udar mózgu i zawał mięśnia sercowego.
O nadciśnieniu tętniczym mówimy, gdy u pacjenta występuje stały wzrost spoczynkowego ciśnienia tętniczego. Bardzo często przez długi czas nadciśnienie rozwija się bezobjawowo, a pacjent dowiaduje się o chorobie przypadkowo.
W przypadku, gdy mamy do czynienia z łagodnym nadciśnieniem i nie występują czynniki ryzyka, wysoce zalecana jest zmiana stylu życia – zdrowa dieta, aktywność fizyczna, unikanie papierosów i alkoholu. Jeśli zmiana nawyków okaże się niewystarczająca, niezbędne jest leczenie farmakologiczne.
Miażdżyca prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych, a nawet do zgonu. Spowodowane podwyższonym poziomem cholesterolu zwężanie światła tętnic utrudnia zaopatrywanie komórek organizmu w tlen i substancje odżywcze, co prowadzi do niedotlenienia poszczególnych narządów.
Choroba często rozwija się bezobjawowo, pierwsze sygnały mogą pojawić się dopiero, gdy światło tętnic zostanie zmniejszone o około 50%. Wśród najczęstszych objawów znajdują się ból w klatce piersiowej, duszności, drętwienie rąk i stóp.