Stomatologia
881 056 808

NASZA LOKALIZACJA
Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice

STOMATOLOGIA
881 056 808

NASZA LOKALIZACJA
Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice

Stomatologia zachowawcza


Zdrowie zębów zależy w głównej mierze od przykładania odpowiedniej wagi do profilaktyki chorób zębów i jamy ustnej oraz szybkiego reagowania na symptomy, które mogą zwiastować ich wystąpienie. To właśnie tych zagadnień dotyczy stomatologia zachowawcza, która poświęca się zapobieganiu próchnicy zębów i leczeniu już powstałych ubytków.

Profilaktyka próchnicy – najważniejsze elementy

U podstaw dbania o zdrowie zębów stoi tak prozaiczna rzecz, jak regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym. Nowoczesna technologia i zaawansowany sprzęt pozwalają wykryć zmiany próchnicze nawet w bardzo wczesnym stadium. Dzięki temu niemal natychmiast można wdrożyć leczenie i zażegnać chorobę, zanim ta na dobre zdąży się rozwinąć. Poza regularnymi kontrolami niezwykle ważne jest codzienna, odpowiednia troska o zęby w domowym zaciszu. Nie każdy jednak wie, jak skutecznie pielęgnować swój uśmiech. By poznać właściwą technikę szczotkowania, tajniki czyszczenia przestrzeni międzyzębowych i rodzaj produktów najbardziej precyzyjnie dopasowany do potrzeb zębów, warto udać się na wizytę higienizacyjną. Podczas niej, poza instruktarzem dotyczącym higieny, lekarz wykonuje także kompleksowe zabiegi, takie jak scaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzację. Mają one na celu pozbycie się nagromadzonego kamienia nazębnego i zabezpieczenie zębów przed działaniem szkodliwych bakterii. Skutecznym zabiegiem profilaktycznym jest też lakowanie zębów, które polega na zabezpieczeniu bruzd zębowych preparatem uwalniającym jony fluoru.

Nowoczesne metody leczenia próchnicy zębów

Coraz nowocześniejsze i bardziej zaawansowane sposoby leczenia powodują, że Pacjenci nie muszą już obawiać się dyskomfortu związanego z terapią. Diagnozując próchnicę w początkowej fazie rozwoju, można ją z powodzeniem leczyć przy pomocy nieinwazyjnych metod, takich jak np. ozonoterapia. Polega ona na wykorzystaniu ozonu w postaci lotnej, do likwidacji bakterii próchnicotwórczych. Zabieg połączony jest z aplikacją preparatu stymulującego remineralizację szkliwa.

W przypadku bardziej zaawansowanych zmian najskuteczniejsze jest klasyczne leczenie. Podczas niego stosujemy światłoutwardzalne wypełnienia najnowszej generacji, a bezpieczne formy znieczulenia eliminują ból podczas zabiegu. U niektórych Pacjentów, ze względu na spustoszenie, jakie w tkance zębowej zasiała próchnica, niezbędne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego.

Dla pełnego komfortu leczenia oferujemy leczenie w narkozie lub sedacji podtlenkiem azotu. Przed podjęciem leczenia niezbędna jest konsultacja anestezjologiczna przeprowadzona w naszej placówce.