Stomatologia
881 056 808

NASZA LOKALIZACJA
Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice


Leczenie zachowawcze

Zdrowie zębów zależy w głównej mierze od przykładania odpowiedniej wagi do profilaktyki chorób zębów i jamy ustnej oraz szybkiego reagowania na symptomy, które mogą zwiastować ich wystąpienie. To właśnie tych zagadnień dotyczy stomatologia zachowawcza, która poświęca się zapobieganiu próchnicy zębów i leczeniu już powstałych ubytków.

U podstaw dbania o zdrowie zębów stoi tak prozaiczna rzecz, jak regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym. Nowoczesna technologia i zaawansowany sprzęt pozwalają wykryć zmiany próchnicze nawet w bardzo wczesnym stadium. Dzięki temu niemal natychmiast można wdrożyć leczenie i zażegnać chorobę, zanim ta na dobre zdąży się rozwinąć. Poza regularnymi kontrolami niezwykle ważne jest codzienna, odpowiednia troska o zęby w domowym zaciszu. Nie każdy jednak wie, jak skutecznie pielęgnować swój uśmiech.

Zapobieganie próchnicy

By poznać właściwą technikę szczotkowania, tajniki czyszczenia przestrzeni międzyzębowych i rodzaj produktów najbardziej precyzyjnie dopasowany do potrzeb zębów, warto udać się na wizytę higienizacyjną. Podczas niej, poza instruktarzem dotyczącym higieny, lekarz wykonuje także kompleksowe zabiegi, takie jak scaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzację. Mają one na celu pozbycie się nagromadzonego kamienia nazębnego i zabezpieczenie zębów przed działaniem szkodliwych bakterii. Skutecznym zabiegiem profilaktycznym jest też lakowanie zębów, które polega na zabezpieczeniu bruzd zębowych preparatem uwalniającym jony fluoru.

Coraz nowocześniejsze i bardziej zaawansowane sposoby leczenia powodują, że Pacjenci nie muszą już obawiać się dyskomfortu związanego z terapią. Diagnozując próchnicę w początkowej fazie rozwoju, można ją z powodzeniem leczyć przy pomocy nieinwazyjnych metod, takich jak np. ozonoterapia. Polega ona na wykorzystaniu ozonu w postaci lotnej, do likwidacji bakterii próchnicotwórczych. Zabieg połączony jest z aplikacją preparatu stymulującego remineralizację szkliwa.

W przypadku bardziej zaawansowanych zmian najskuteczniejsze jest klasyczne leczenie. Podczas niego stosujemy światłoutwardzalne wypełnienia najnowszej generacji, a bezpieczne formy znieczulenia eliminują ból podczas zabiegu. U niektórych Pacjentów, ze względu na spustoszenie, jakie w tkance zębowej zasiała próchnica, niezbędne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego.

Dla pełnego komfortu leczenia oferujemy leczenie w narkozie lub sedacji podtlenkiem azotu. Przed podjęciem leczenia niezbędna jest konsultacja anestezjologiczna przeprowadzona w naszej placówce.

Podstawowym badaniem wykonywanym w naszym Centrum Medycznym Tysiąclecie jest dokładna, wizualna ocena stanu uzębienia oraz błon śluzowych jamy ustnej. Ponadto, przeprowadzamy z pacjentem wywiad, dotyczący, między innymi sposobu higieny jamy ustnej. W celu pogłębienia diagnostyki zlecamy również tak zwany pantomogram, czyli zdjęcie panoramiczne zębów, na którym dokładnie widać, między innymi stan uzębienia, ubytki oraz stopień zaawansowania próchnicy. RTG można wykonać w naszym Centrum Medycznym Tysiąclecie.

Zdjęcie RTG zębów

Zdjęcie to jest zwykle niezbędne wtedy, gdy konieczne jest odpowiednie rozplanowanie leczenia, np. zaawansowanej próchnicy. Widać na nim dokąd sięgają zmiany, a także miejsca, w których należy przeprowadzić ewentualne leczenie kanałowe. Co więcej, dzięki zdjęciu możemy również ocenić kształt i wygląd zębów, a także przyjrzeć się kanałom zębowym.

Oprócz RTG do diagnostyki wykorzystujemy również inne narzędzia, między innymi mikroskop, kamerę wewnątrzustną i laser diagnostyczny. Zachęcamy serdecznie do umawiania regularnych wizyt u stomatologa oraz do skorzystania z naszej oferty.

Leczenie zachowawcze zęba – Cennik

wypełnienie światłoutwardzalne jednopowierzchniowe  250 zł
wypełnienie światłoutwardzalne wielopowierzchniowe  300 – 350 zł
wypełnienie chemoutwardzalne  150 zł
zaopatrzenie pacjenta bólowego  150 zł

Formularz

 

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach informacyjnych przez ....

    Dentyści leczenia zachowawczego