Stomatologia
881 056 808

NASZA LOKALIZACJA
Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice

STOMATOLOGIA
881 056 808

NASZA LOKALIZACJA
Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice

Stomatologia dziecięca


Powszechnie wiadomo, że o zęby i właściwą higienę jamy ustnej należy dbać od najmłodszych lat. W praktyce bywa z tym jednak znacznie trudniej, ponieważ wizyty w gabinecie stomatologicznym często wywołują u Małych Pacjentów strach i dyskomfort związany z zupełnie nową sytuacją. W dziecięcej poradni stomatologicznej w Centrum Medycznym 1000-lecia tworzymy przyjazną atmosferę, a wykwalifikowani i pełni empatii lekarze robią wszystko, by leczenie i troska o zdrowie zębów były dla Dzieci fascynującą przygodą.

Gabinet przyjazny dzieciom

Przestrzeń naszej poradni stomatologicznej, w której leczeni są Mali Pacjenci, jest odpowiednio dostosowana do ich potrzeb. Feeria kolorów, przytulne wnętrze i zabawki, z których Dziecko może skorzystać podczas oczekiwania na wizytę, sprawiają, że nowe miejsce staje się mniej obce. Ogromną rolę odgrywa także odpowiednie podejście ze strony stomatologa dziecięcego. Uśmiech i wprowadzenie Malucha w tajniki zadań wykonywanych przez lekarza, pomagają poskromić stres i lęk u Małego Pacjenta. Leczenie bez bólu umożliwiają bezpieczne formy znieczulenia (metodą komputerową i podtlenkiem azotu), które znacząco podnoszą komfort podczas zabiegu i sprawiają, że Dziecko nie będzie miało negatywnych skojarzeń związanych z wizytą u stomatologa. W naszym gabinecie oferujemy także leczenie w narkozie. Przed podjęciem terapii z jej wykorzystaniem Mały Pacjent musi przejść konsultację aneztezjologiczną w naszej klinice.    

Zabiegi wykonywane w naszej poradni

Najczęstszym problemem stomatologicznym wśród Najmłodszych jest próchnica. Leczymy już istniejące ogniska i edukujemy Rodziców i Dzieci, jak na co dzień w prosty sposób mogą zapobiegać rozwojowi tej choroby. Wykonujemy także zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej, do których należą fluoryzacja, ozonowanie, lapisowanie oraz lakowanie zębów. Pomagamy Małym Pacjentom, którzy doznali urazów zębów, a także wykonujemy zabiegi laserowego i chirurgicznego podcięcia wędzidełka.