Stomatologia
881 056 808

NASZA LOKALIZACJA
Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice


Protezy zębowe

Utrata jednego lub kilku zębów niesie ze sobą wiele niekorzystnych konsekwencji. Aby jak najskuteczniej je zminimalizować, najlepiej skorzystać z dostępnych rozwiązań protetycznych. Protetyka stomatologiczna to dziedzina, która nieustannie się rozwija, by w jak najwierniejszy sposób odtwarzać pierwotne warunki zgryzowe po utracie naturalnych zębów. W poradni protetycznej w Centrum Medycznym 1000-lecia rozwiązujemy problemy wiążące się z brakami zębowymi i pomagamy Pacjentom odzyskać piękny uśmiech.

Pierwszym etapem do wdrożenia leczenia protetycznego jest wizyta konsultacyjna w gabinecie specjalisty. W trakcie niej protetyk przeprowadza dokładny wywiad, który dostarcza mu informacji o ogólnym stanie zdrowia Pacjenta, jego przyzwyczajeniach dotyczących higieny i stylu życia, jaki prowadzi. Podczas badania lekarz sprawdza warunki zgryzowe Pacjenta, diagnozuje kondycję jamy ustnej i ocenia, jak względem pozostałych zębów rozmieszczone są luki. Na tym etapie bardzo pomocne są także wyniki badań obrazowych, takich jak np. panoramiczny rentgen zębów.
 
Następnie protetyk opracowuje plan leczenia dopasowany do potrzeb Pacjenta, wybiera typ uzupełnienia i wykonuje wyciski, niezbędne do stworzenia protezy zębów. Gotową protezę stałą osadza się w jamie ustnej Pacjenta, natomiast protezy ruchome przekazywane są Pacjentowi wraz z odpowiednimi wskazówkami dotyczącymi codziennego użytkowania.
 
W niektórych przypadkach leczenie protetyczne musi być poprzedzone zastosowaniem leczenia zachowawczego, ortodontycznego, kanałowego lub chirurgicznego. Każdorazowo o takiej konieczności informuje lekarz, kierując Pacjenta do odpowiedniego specjalisty.
Mnogość rozwiązań protetycznych sprawia, że do danego Pacjenta można idealnie dopasować uzupełnienie, które precyzyjnie spełni jego oczekiwania. Korony protetyczne idealnie odwzorowują wygląd naturalnych zębów, są trwałe i nie wywołują uczuleń. Mosty protetyczne nadają się do wypełniania rozległych braków zębowych. Protezy zębowe ruchome są łatwo dostępne i stosunkowo tanie, jednak wymagają od Pacjenta wytężonego dbania o higienę jamy ustnej, a licówki do m. in. ukrycia nieestetycznego wypełnienia na powierzchni licowej zębów.
 
Wkłady koronowo-korzeniowe to sztyfty umieszczane w miejscu korzenia zębowego, na których osadza się koronę protetyczną. Za najtrwalszą formę uzupełnień protetycznych uznawane są implanty zębowe. Są wykonane z biozgodnych materiałów i stanowią substytut dla utraconego korzenia zębowego, przejmując jego funkcje.
 

Wizytę u protetyka należy umówić, w przypadku:

  • wystąpienia braków w uzębieniu – wpływają one nie tylko na estetykę, ale również zdrowie, ponieważ zaburzają prawidłowe przeżuwanie. Warto pamiętać, że brak zęba w jamie ustnej jest dużym obciążeniem dla pozostałych, sąsiadujących zębów. Co więcej, gromadzą się w tym miejscu także resztki pokarmu, co znacznie utrudnia utrzymanie prawidłowej higieny w jamie ustnej. Z czasem stan ten może doprowadzić między innymi do szybszego psucia się zębów. Ponadto, bardzo często zostaje zaburzona również prawidłowa symetria twarzy, co może prowadzić do bólów głowy oraz powstawania, np. nowych zmarszczek na twarzy,
  • ukruszenia zęba – do sytuacji tej dochodzi najczęściej podczas uprawiania sportów lub też niespodziewanych wypadków. Co istotne, im szybciej zostanie wdrożone odpowiednie leczenie, tym większe są szanse na uratowanie zęba,
  • chęci poprawy kształtu oraz wyglądu uzębienia – dzięki leczeniu protetycznemu można znacząco polepszyć wygląd swoich zębów.

Zapraszamy serdecznie do umawiania wizyt!

Nowoczesne protezy zębowe – Cennik

konsultacja + plan leczenia 100 zł
modele diagnostyczne, analiza w artykulatorze, plan leczenia 250 zł
korona porcelanowa licowana na metalu 1200 zł
korona pełnoceramiczna 1500 zł
korona pełnoceramiczna na implancie od 3000 zł
licówka pełnoceramiczna od 1700 zł
korona porcelanowa na metalu na implancie od 2500 zł
proteza akrylowa całkowita od 1100 zł
proteza nylonowa elastyczna 2000 zł
proteza szkieletowa od 2000 zł
proteza acetalowa 2400 zł
Wizualizacja na modelach wax up (za 1 punkt) 50 zł
Wkład koronowo-korzeniowy lany, indywidualny 600 zł
Korona tymczasowa PMMA wykonana metodą pośrednią 600 zł
Proteza natychmiastowa od 1600 zł
Podścielenie protezy metodą bezpośrednią 200 zł
Podścielenie protezy metodą pośrednią 400 zł
Proteza szkieletowa bezklamrowa 2000 zł
+ 1 element precyzyjny 500 zł
Licówka kompozytowa hybrydowa Componeer 500 zł
Most adhezyjny (za 1 punkt) 500 zł
Usunięcie korony/mostu (za 1 punkt) 100 zł
Płytka SVED (szyna MMD) 500 zł
Korekta szyny materiałem szybkopolimeryzującym 100 zł
Selektywne szlifowanie zębów 200 -300 zł
Szynoproteza na bazie protezy szkieletowej od 2000 zł

Formularz

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach informacyjnych przez ....

    Protetyk dentysta