Stomatologia
881 056 808

NASZA LOKALIZACJA
Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice


Leczenie zębów pod narkozą

Lęk i strach przed wizytą w gabinecie dentystycznym prowadzi często do zaniedbania swojego uzębienia. Przestraszone i niewspółpracujące z lekarzem dentystą dzieci. Dla takich pacjentów mamy propozycję znieczulenia ogólnego czyli narkozy. Jest to często jedyna metoda by uporać się ze strachem lub lękiem a pozwala na precyzyjne wyleczenie próchnicy i całkowite wyleczenia pacjenta. Leczenie w takim znieczuleniu pod nadzorem specjalisty anestezjologa jest bezpieczne, pacjent nie odczuwa bólu ani lęku. Podczas jednorazowego zabiegu pacjent jest poddawany kompleksowemu leczeniu.

Podczas zabiegu nad Pacjentem czuwa zespół medyczny składający się z: doświadczonego lekarza anestezjologa i pielęgniarki anestezjologicznej oraz lekarza dentysty i higienistki/asystentki dentystycznej.
Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz anestezjolog dokładnie wyjaśnia Pacjentowi przebieg zabiegu i sposób znieczulenia.
Przed zabiegiem Pacjent umawiany jest na wizytę kwalifikującą do znieczulenia ogólnego podczas której zbierany jest dokładny wywiad medyczny, który pozwala uniknąć błędów oraz wybrać najlepszą i najskuteczniejszą formę znieczulenia, przegląd uzębienia oraz zdjęcia RTG lub tomografię komputerową ( w zależności od potrzeb). Pacjent wypełnia ankietę anestezjologiczną na postawie której może ujawnić ewentualne przeciwwskazania i indywidualne uwarunkowania pacjenta.

Dla kogo?

 • dla osób z objawami typowej DENTOFOBII czyli panicznego, niemożliwego do opanowania lęku przed zabiegami dentystycznymi.
 • dla dla małych pacjentów, którzy całkowicie odmawiają współpracy z lekarzem, czy to ze względu na wiek, czy z powodu silnego lęku.
 • dla osób upośledzonych lub borykającymi się z określonymi chorobami.
 • Zabiegi wykonujemy zarówno u dorosłych jak i u dzieci.
Jeśli pacjent przejdzie wszystkie wstępne procedury Znieczulenie ogólne to czasowe wprowadzenie pacjenta w sen lub zmniejszenie świadomości, pozwalające na wykonanie leczenia stomatologicznego bez lęku o ból i dyskomfort lub nieprzyjemności. Lekarz anestezjolog zakłada pacjentowi wenflon i przez niego podaje środki uspokajające, przeciwbólowe i znieczulające. Pacjent otrzymuje wąsy do podawania tlenu przez nos.
Przy znieczuleniu lekarz anestezjolog wraz z pielęgniarką nadzoruje przebieg znieczulenia, monitoruje stan pacjenta i obserwuje funkcje życiowe, pracę serca i oddychanie, takie jak pulsoksymetria, EKG, ciśnienie tętnicze. Procedura znieczulenia oraz możliwość ciągłej kontroli stanu pacjenta eliminują ryzyko pojawienia się powikłań. W każdym przypadku lekarz anestezjolog dysponuje narzędziami umożliwiającymi zmianę sposobu znieczulenia i leczenie powikłań dla dobra pacjenta.
Dorośli

 • 6 godzin przed zabiegiem należy powstrzymać się przed spożywaniem posiłków,
 • 4 godzin przed zabiegiem należy powstrzymać się przed przyjmowaniem płynów,
 • na zabieg należy przyjść z osoba towarzyszącą,
 • przyjść bez makijażu, biżuterii, oraz lakieru na paznokciach.

Dzieci

 • 4 godziny przed planowanym zabiegiem nie podawać pokarmów,
 • 2 godziny przed planowanym zabiegiem nie podawać płynów.
W PRZYPADKU DZIECI PONIŻEJ 3 ROKU ŻYCIA ODPOWIEDNIO 2 GODZINY I 1 GODZINA

Po znieczuleniu ogólnym

 • po znieczuleniu ogólnym lekarz anestezjolog sprawdza wszystkie punkcie życiowe,
 • pacjent powinien pozostać pod opieką zespołu medycznego do całkowitego wybudzenia,
 • po znieczuleniu mogą pojawić nie bardzo rzadko nudności i bóle głowy,
 • 6 godzin po wybudzeniu pacjent powinien pozostać pod opieką osób trzecich,
 • 24 godziny po zabiegu pacjent nie powinien podejmować ważnych decyzji ani prowadzić pojazdów mechanicznych.

Ekstrakcja zepsutych zębów jest bardzo często męczącą i stresującą procedurą. W przypadku, gdy konieczne jest pozbycie się przynajmniej kilku z nich, warto zdecydować się na narkozę, czyli tak zwane znieczulenie ogólne. W trakcie jednej wizyty można przeprowadzić cały proces leczenia, np. usunąć kilka zębów. W przypadku tradycyjnej ekstrakcji trzeba natomiast umówić się przynajmniej na dwa spotkania. Dzięki narkozie pacjent nie odczuwa bólu, a także nie pamięta zabiegu, co pozwala uniknąć mu nadmiernego stresu.

Przed umówieniem się na zabieg należy udać się na wizytę konsultacyjną. Najpierw stomatolog wykonuje kontrolne badanie dentystyczne, a następnie anestezjolog dokonuje kwalifikacji do narkozy. Ostatnim krokiem jest już ekstrakcja zęba.

Ekstrakcja zęba pod narkozą – o czym pamiętać?

Na usunięcie zęba należy udać się na czczo. Nie można również spożywać żadnych płynów, mniej więcej dwie godziny przed podaniem narkozy. Tuż po zabiegu pacjent pozostaje zwykle kilka godzin na obserwacji, a następnie może udać się do domu.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Leczenie zębów pod narkozą – cena

Ceny dopierane są indywidualnie w oparciu o potrzeby konkretnego pacjenta. Ceny wahają się w  okolicach 800 – 1000 zł. Zapraszamy do kontaktu.
Narkoza (ceny ustalane indywidualnie)   800-1000 zł
Leczenie kanałowe pod mikroskopem – ząb jednokanałowy   800 zł
Leczenie kanałowe pod mikroskopem – ząb dwukanałowy   1050 zł
Leczenie kanałowe pod mikroskopem – ząb wielokanałowy (3,4,5)  od 1300 zł
Powtórne leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem   1600 zł
usunięcie zęba – ząb (1-3)  250zł
usunięcie zęba – ząb (4-7)  350zł
usunięcie zatrzymanej ósemki  600-800zł
usunięcie zęba operacyjnie  450zł

Formularz

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach informacyjnych przez ....