Stomatologia
881 056 808

NASZA LOKALIZACJA
Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice

STOMATOLOGIA
881 056 808

NASZA LOKALIZACJA
Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice

Endodoncja


Endodoncja wywodzi się ze stomatologii zachowawczej i koncentruje się na rozpoznawaniu i leczeniu chorób żywej tkanki zęba — miazgi oraz tkanek okołowierzchołkowych. Interwencja endodonty daje szansę na zachowanie chorego zęba i umożliwia rekonstrukcję utraconych tkanek. W gabinecie endodontycznym w Centrum Medycznym 1000-lecia zapewniamy Pacjentom najwyższy standard opieki, a do przeprowadzania leczenia kanałowego wykorzystujemy nowoczesny sprzęt stomatologiczny.

Kiedy należy wykonać leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe często jest koniecznością, zwłaszcza jeśli tkanki zęba zostały dotkliwie zaatakowane przez próchnicę, a miazga zębowa uległa zainfekowaniu. Zabieg endodontyczny jest też nieunikniony, gdy tkanka zęba ulega martwicy. Nie należy lekceważyć nawet najdelikatniejszego stanu zapalnego, ponieważ gdy przejdzie on w postać przewlekłą, może przyczynić się do powstania zmian w tkankach okołowierzchołkowych zęba. Kolejnym wskazaniem do wykonania zabiegu endodontycznego jest odsłonięcie miazgi zęba. Leczenie kanałowe jest zdecydowanie mniej inwazyjne i znacznie bardziej skuteczne niż usunięcie zęba.    

Przebieg leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe przeprowadzane przy użyciu najnowszych metod, zazwyczaj odbywa się w ciągu zaledwie jednej wizyty. Dzięki takiemu postępowaniu można do minimum ograniczyć rozwój szkodliwych bakterii. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu, za sprawą którego Pacjent nie odczuwa bólu i żadnego dyskomfortu. Kanały zębowe są opracowywane przez stomatologa, a następnie dezynfekowane przy pomocy metod, które gwarantują likwidację bakterii nawet w niedostępnych miejscach. Na koniec korzeń zębowy wypełnia się zabezpieczającym preparatem.

Leczenie endodontyczne pozwala szybko uporać się z problemem stomatologicznym i stwarza możliwość dotarcia nawet do najwęższych kanalików zębowych. Ząb, który został poddany właściwie przeprowadzonemu leczeniu kanałowemu, ma szansę służyć Pacjentowi przez długie lata.