Stomatologia
881 056 808

NASZA LOKALIZACJA
Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice


Leczenie kanałowe zęba

Endodoncja wywodzi się ze stomatologii zachowawczej i koncentruje się na rozpoznawaniu i leczeniu chorób żywej tkanki zęba — miazgi oraz tkanek okołowierzchołkowych. Interwencja endodonty daje szansę na zachowanie chorego zęba i umożliwia rekonstrukcję utraconych tkanek. W gabinecie endodontycznym w Centrum Medycznym 1000-lecia zapewniamy Pacjentom najwyższy standard opieki, a do przeprowadzania leczenia kanałowego wykorzystujemy nowoczesny sprzęt stomatologiczny.

Leczenie kanałowe często jest koniecznością, zwłaszcza jeśli tkanki zęba zostały dotkliwie zaatakowane przez próchnicę, a miazga zębowa uległa zainfekowaniu. Zabieg endodontyczny jest też nieunikniony, gdy tkanka zęba ulega martwicy. Nie należy lekceważyć nawet najdelikatniejszego stanu zapalnego, ponieważ gdy przejdzie on w postać przewlekłą, może przyczynić się do powstania zmian w tkankach okołowierzchołkowych zęba. Kolejnym wskazaniem do wykonania zabiegu endodontycznego jest odsłonięcie miazgi zęba. Leczenie kanałowe jest zdecydowanie mniej inwazyjne i znacznie bardziej skuteczne niż usunięcie zęba.    

Leczenie kanałowe przeprowadzane przy użyciu najnowszych metod, zazwyczaj odbywa się w ciągu zaledwie jednej wizyty. Dzięki takiemu postępowaniu można do minimum ograniczyć rozwój szkodliwych bakterii. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu, za sprawą którego Pacjent nie odczuwa bólu i żadnego dyskomfortu. Kanały zębowe są opracowywane przez stomatologa, a następnie dezynfekowane przy pomocy metod, które gwarantują likwidację bakterii nawet w niedostępnych miejscach. Na koniec korzeń zębowy wypełnia się zabezpieczającym preparatem.

Leczenie endodontyczne pozwala szybko uporać się z problemem stomatologicznym i stwarza możliwość dotarcia nawet do najwęższych kanalików zębowych. Ząb, który został poddany właściwie przeprowadzonemu leczeniu kanałowemu, ma szansę służyć Pacjentowi przez długie lata.

Endodoncja, czyli popularne leczenie kanałowe kojarzy się wielu osobom z dość nieprzyjemnym i czasochłonnym zabiegiem. Warto jednak pamiętać, że wokół tego typu leczenia stomatologicznego narosło wiele mitów. Poniżej przedstawiamy zatem dwa najważniejsze fakty związane z endodoncją: leczenie endodontyczne nie jest bolesne – w naszym Centrum Medycznym Tysiąclecie wykorzystujemy nowoczesne i skuteczne znieczulenie, które pozwala pacjentowi w pełni zrelaksować się podczas zabiegu. Leczenie kanałowe przebiega zatem bezboleśnie, prawidłowo wyleczony endodontycznie ząb służy pacjentom przez wiele następnych lat.

Jeżeli istnieje taka możliwość, warto zdecydować się najpierw na leczenie kanałowe niż od razu umawiać się na ekstrakcję zęba. Obecnie jedną z popularniejszych i skuteczniejszych metod jest leczenie endodontyczne pod mikroskopem. Pozwala ona w precyzyjny sposób opracować wszystkie kanały zębowe. Mikroskop zapewnia nawet 25-krotnie powiększenie i odpowiednie oświetlenie zęba. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Zapraszamy do umawiania wizyt konsultacyjnych w naszym Centrum Medycznym Tysiąclecie. .

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – Cennik

ząb jednokanałowy 800 zł
ząb dwukanałowy 950 zł
ząb wielokanałowy (3, 4, 5) 1100 zł
powtórne leczenie kanałowe zęba od 1400 zł

Formularz

 

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach informacyjnych przez ....

    Dentysta endodonta