Stomatologia
881 056 808

NASZA LOKALIZACJA
Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice

Gabinet stomatologiczny


W naszych specjalistycznych poradniach dentystycznych diagnozujemy i leczymy różnego rodzaju problemy stomatologiczne. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem do cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej. W Centrum Medycznym Tysiąclecie wykonujemy zdjęcia tomograficzne żuchwy i szczęki, stawów skroniowo-żuchwowych oraz zatok obocznych nosa. Tomografia komputerowa pozwala na dokładną analizę problemów naszych Pacjentów w 3D. Wykonujemy także zdjęcia panoramiczne w technice 2D (które można potraktować jako badanie przesiewowe), zdjęcia pojedynczych zębów oraz RTG cefalometryczne wykorzystywane w ortodoncji.

Dentysta Katowice

Po diagnozie stanu uzębienia pacjenta, sporządzamy plan leczenia ‒ dokładnie omawiamy każdy z etapów, podajemy przybliżony czas i kosztorys leczenia oraz liczbę wizyt kontrolnych. Każdemu z naszych lekarzy zależy na tym, aby pacjenci uzyskali szczegółowe informacje na temat problemów z uzębieniem, z którymi zmagają się oraz niezbędnych zabiegów.

W naszym gabinecie dentystycznym w Katowicach dbamy o to, by nasi pacjenci czuli się bezpiecznie i komfortowo ‒ konsultacje przebiegają w spokojnej atmosferze, a zabiegi, dzięki podaniu znieczulenia, są bezbolesne.

Piękny i zdrowy uśmiech to droga do lepszego zdrowia ogólnego i doskonałego samopoczucia. Warto więc codziennie poświęcać czas na prawidłową higienę jamy ustnej i pamiętać o regularnych przeglądach stomatologicznych.

Kompleksowe leczenie stomatologiczne – Katowice

Zespół naszych specjalistów ‒ stomatologów, chirurgów stomatologicznych, endodontologów, protetyków od lat troszczy się o stan uzębienia pacjentów w różnych wieku i zmagających się z różnymi problemami, od próchnicy, również tej bardzo zaawansowanej, po braki w uzębieniu czy zapalenie miazgi zęba.

  • Profilaktyka ‒ profilaktyka stomatologiczna to sposób, by ograniczyć ryzyko próchnicy, chorób przyzębia i jamy ustnej. Co więcej, zabiegi takie, jak skaling czy piaskowanie umożliwiają usunięcie osadu i przebarwień, poprawiając nie tylko kondycję, ale też  estetykę uzębienia.
  • Stomatologia dziecięca ‒ szerzenie świadomości dotyczącej prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej wśród najmłodszych pacjentów jest niezwykle ważne. Nasi dentyści mają doskonałe podejście do dzieci i od lat dbają zarówno o mleczne, jak i stałe zęby maluchów.
  • Leczenie pod mikroskopem ‒ leczenie endodontyczne, czyli leczenie kanałowe to ostatnia deska ratunku dla chorego zęba. Nasi dentyści korzystają z mikroskopu, co skraca czas leczenia i sprawia, że przebiega ono z wielką precyzją, a ryzyko wystąpienia powikłań ograniczone jest do minimum.
  • Chirurgia stomatologiczna ‒ usunięcie zębów zatrzymanych, usunięcie ósemek, czyli zębów mądrości, plastyka połączenia ustno-zatokowego to tylko niektóre przypadki, w których pomoc chirurga stomatologicznego jest niezbędna.
  • Leczenie próchnicy ‒ próchnica to choroba, z którą zmagają się pacjenci w różnym wieku, nieleczona prowadzi do zapalenia do miazgi, może też sprawić, że niezbędne będzie usunięcie chorego zęba, a to ogromna strata.
  • Protetyka stomatologiczna ‒ aby przywrócić funkcje żucia oraz estetykę uzębienia, należy uzupełnić wszelkie braki w uzębieniu. Nowoczesna stomatologia proponuje kilka rozwiązań, są to między innymi korony, protezy oraz licówki.
  • Stomatologia estetyczna ‒ piękny, biały uśmiech to marzenie wielu pacjentów. W naszym gabinecie przeprowadzamy wybielanie zębów metodą nakładkową.

Wizyta w gabinecie dentystycznym to pierwszy krok w stronę pięknego, zdrowego uśmiechu. Krótka rozmowa z dentystą rozwieje wszelkie wątpliwości co do problemów z uzębieniem i procesu leczenia. W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu, z przyjemnością udzielimy odpowiedzi. Na wszystkich pacjentów czekamy w Katowicach przy ulicy  ul. Tysiąclecia 101.

Before Image After Image