Lokalizacja

Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice

Poradnie specjalistyczne
Lekarz rodzinny

Stomatologia

Urolog Katowice

Choroby układu moczowego występują dość powszechnie, jednak niewiele się o tym mówi, ponieważ problemy o takim podłożu są szczególnie wstydliwe i krępujące dla Pacjentów. W poradni urologicznej w Centrum Medycznym Tysiąclecie pomagamy Pacjentom cierpiącym na choroby nerek, moczowodów, pęcherza moczowego, nadnerczy oraz męskiego układu płciowego.

Poradnia urologiczna- badania

Podczas wizyty konsultacyjnej lekarz przeprowadza z Pacjentem szczegółowy wywiad medyczny i analizuje wyniki wykonanych wcześniej badań. Urolog może przeprowadzić również badanie fizykalne, jednak nie zawsze jest to niezbędne. W naszym gabinecie mamy też możliwość wykonania badań takich jak:

  • USG dróg moczowych,
  • urografia.

 

Najczęstsze problemy urologiczne

Urolog zajmuje się bardzo szerokim spektrum diagnozowania i leczenia chorób układu moczowo-płciowego. Najczęstszymi dolegliwościami, z jakimi do naszego gabinetu zgłaszają się Pacjenci, są stany zapalne dróg moczowych, narządów płciowych oraz zaburzenia pracy pęcherza moczowego. Do znacznie poważniejszych chorób należą kamica układu moczowego, nowotwory nerek i pęcherza moczowego. Mężczyźni bardzo często zapadają także na choroby urologiczne związane z funkcjami układu płciowego, takie jak łagodny przerost stercza, żylaki powrózka nasiennego, nowotwory prostaty i jąder. Pomoc urologa jest też nieoceniona w przypadku wystąpienia zaburzeń erekcji.

Kiedy udać się do urologa?

Pacjenci bardzo często bagatelizują problemy związane z funkcjonowaniem układu moczowego, przez co schorzenia, które go dotyczą, są diagnozowane nie w początkowej fazie, a gdy już na dobre się rozwiną. By zapobiec postępowi choroby i związanym z tym konsekwencjom, należy udać się do specjalisty niezwłocznie po zaobserwowaniu niepokojących objawów. Najczęściej występującymi symptomami, które powinny być dla Pacjenta alarmujące, są ból przy oddawaniu moczu, jego ciemne zabarwienie, pieczenie lub świąd w okolicach cewki moczowej, a także uczucie ciągłego parcia na pęcherz moczowy. Mężczyźni powinni udać się do urologa także w przypadku wystąpienia bólu jąder lub wyraźnego powiększenia jednego z nich, a także wtedy, gdy zauważą zaczerwienienie i opuchliznę prącia.