Lokalizacja

Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice

Poradnie specjalistyczne
Lekarz rodzinny

Stomatologia

Chirurg naczyniowy Katowice

Zdarza się, że w obrębie naczyń krwionośnych, tętniczych i żylnych występują różnego rodzaju patologie, powodujące problemy z właściwym przepływem krwi w organizmie człowieka. Wszystkimi nieprawidłowościami, związanymi z funkcjonowaniem układu krwionośnego i limfatycznego, wymagającymi leczenia operacyjnego zajmuje się chirurgia naczyniowa. W poradni chirurgii naczyniowej w Centrum Medycznym Tysiąclecie skupiamy się na diagnostyce i leczeniu, a także kwalifikujemy Pacjentów do wykonania określonych zabiegów.

Zabiegi wykonywane w poradni chirurgii naczyń

Podczas wizyty konsultacyjnej specjalista z zakresu chirurgii naczyniowej przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski i zapoznaje się z dotychczas zgromadzoną przez Pacjenta dokumentacją medyczną. W naszym gabinecie przeprowadzamy także badania diagnostyczne takie jak:

  • USG,
  • USG Dopplera,
  • pletyzmografia,
  • arteriografia,

 

Na podstawie zebranych informacji i badań diagnostycznych chirurg naczyniowy opracowuje dla Pacjenta indywidualny plan leczenia i decyduje o przeprowadzeniu konkretnej terapii.Poradnia chirurgii naczyniowej

Schorzenia układu krążenia występują coraz powszechniej, a leczenie farmakologiczne w wielu przypadkach jest niewystarczające. Nasza poradnia chirurgii naczyniowej to miejsce, gdzie pomoc znajdują Pacjenci cierpiący na różnego rodzaju choroby naczyniowe.

Najczęściej występującymi jednostkami chorobowymi, z którymi się stykamy, są miażdżyca tętnic kończyn dolnych i tętnic szyjnych w odcinku pozaczaszkowym oraz tętniaki aorty zstępującej, brzusznej i tętnic obwodowych. Powszechnie występującą przypadłością są także żylaki kończyn dolnych. Zgłaszają się do nas także Pacjenci z żylną chorobą zakrzepowo-zatorową, w której przebiegu powstają skrzepliny w żyłach głębokich kończyn dolnych, bądź górnych.

W przypadku Pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek kwalifikujemy ich do operacji wykonania przetoki tętniczo-żylnej umożliwiającej przeprowadzenie dializy.