Stomatologia
881 056 808

Medycyna Estetyczna
32 724 83 46

NASZA LOKALIZACJA
Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice

STOMATOLOGIA
881 056 808

MEDYCYNA ESTETYCZNA
32 724 83 46

NASZA LOKALIZACJA
Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice

Poradnia Psychologiczna


Narastającetempo życia, wciąż rosnące oczekiwania, które za wszelką cenę staramy się spełnić, a także trudności w relacjach z innymi ludźmi i sobą samym sprawiają, że czasem trudno jest samodzielnie się zmierzyć z otaczającą rzeczywistością. Wprzypadku braku zrozumienia ze strony innych i wszechogarniającej bezsilności, warto skorzystać z pomocy specjalisty, który pomoże z dystansu spojrzeć nawszystkie problemy i znaleźć najlepsze ich rozwiązanie. W poradni psychologicznej w Centrum Medycznym Tysiąclecie wspieramy Pacjentów zmagającychsię z różnego rodzaju problemami i robimy wszystko, by na nowo odnaleźli radość z życia.

Kiedy warto udać się do psychologa?

Każdy człowiek miewa gorsze dni, jednak niepokojącym sygnałem powinno być długotrwałe utrzymywanie się złego nastroju, narastający lęk, poczucie beznadziejności istnienia czy utrata chęci do życia i podejmowania codziennych aktywności. Bezwzględnym wskazaniem do skorzystania z pomocy psychologicznej jest pojawienie się myśli samobójczych. Współpraca z psychologiem jest też bardzo ważnym elementem leczenia zaburzeń snu i odżywiania. Właściwie dobrane oddziaływania psychologiczne i psychoterapia pozwalają przejść przez depresję,depresję poporodową, uporać się z zaburzeniami dotyczącymi różnych sfer funkcjonowania.

Psychoterapia poznawczo-behawioralna – dla kogo?

Psychoterapia w nurcie poznawczo-behawioralnym jest metodą leczenia zaburzeń psychicznych o naukowo potwierdzonej skuteczności. Stosuje się ją jako metodę z wyboru w terapii zaburzeń lękowych, PTSD, zaburzeń depresyjnych i innych zaburzeń afektywnych. Psychoterapia w tym nurcie, dzięki psychoedukacji, skupieniu na dostrzeganiu związków między myślami, emocjami i zachowaniem, oraz równorzędnej relacji pomiędzy pacjentem a psychoterapeutą, jest również efektywna w szerokim zakresie innych zaburzeń, od uzależnień po zaburzenia osobowości.

Psychoterapia w naszej placówce

W naszym gabinecie można skorzystać z szerokiego spektrum opieki psychologicznej. Nasz doświadczony terapeuta pomaga osobom, które zmagają się z kryzysami psychicznymi oraz doświadczają zaburzeń adaptacyjnych. Pracujemy również z Pacjentami zmagającymi się z zaburzeniami lękowymi i afektywnymi. Prowadzimy terapie w zakresie leczenia zaburzeń snu, odżywiania i osobowości.