Lokalizacja

Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice

Poradnie specjalistyczne
Lekarz rodzinny

Stomatologia

Psychiatra Katowice

Ciało i psychika człowieka oddziałują na siebie wzajemnie i stanowią jedną nierozerwalną całość. Jeśli któryś z tych elementów przestaje właściwie funkcjonować, odbija się to na kondycji całego organizmu. Dbanie o ciało i zdrowie w tym zakresie jest dla ludzi czymś naturalnym, jednak często zapomina się o poświęceniu należytej uwagi sferze psychicznej, a wszelkie pojawiające się zaburzenia traktowane są wciąż jako temat tabu. Psychiatria zajmuje się badaniem, prewencją zaburzeń i chorób psychicznych oraz ich leczeniem. W naszej poradni psychiatrycznej pomagamy Pacjentom z różnymi problemami. Najważniejsze jest dla nas zrównoważone podejście, dzięki któremu leczenie jest najbardziej efektywne.

Choroby diagnozowane i leczone przez psychiatrę

Psychiatra diagnozuje i leczy całe spektrum chorób psychicznych uwarunkowanych czynnikami biologicznymi, psychologicznymi, genetycznymi i społecznymi. Wśród najczęściej występujących można wyróżnić:

  • zaburzenia lękowe,
  • schizofrenię,
  • psychozy,
  • depresję,
  • zaburzenia odżywiania,
  • chorobę dwubiegunową,
  • nerwice,
  • zaburzenia osobowości,
  • uzależnienia.

Konsultacja w poradni psychiatrycznej

Nieustannie pędzące tempo życia, mnóstwo stresu i olbrzymia presja negatywnie odbijają się na zdrowiu psychicznym. Wielu ludzi boryka się z problemami natury psychicznej, jednak boi się do tego przyznać przed rodziną, przyjaciółmi, a często nawet przed sobą samym. To niewłaściwe podejście, ponieważ niezdiagnozowane i nieleczone zaburzenia natury psychicznej z reguły tylko się pogłębiają, doprowadzając do pogorszenia się stanu Pacjenta. Konsultacja psychiatryczna ma formę rozmowy z lekarzem i odbywa się w zaciszu specjalnie dostosowanego, kameralnego gabinetu. Podczas niej Pacjent swobodnie może opowiedzieć o swoich uczuciach, emocjach tym, co wywołuje u niego dyskomfort i opisać ewentualne dolegliwości somatyczne. W niektórych przypadkach przed postawieniem diagnozy niezbędne jest wykonanie dodatkowych badań i konsultacji z lekarzami innych specjalizacji. Po postawieniu rozpoznania proponujemy najodpowiedniejsze formy leczenia, nadzorujemy jego przebieg, a po zakończonej terapii oceniamy jej efekty.