Stomatologia
881 056 808

NASZA LOKALIZACJA
Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice

Poradnia Laryngologiczna dzieci


Problemy laryngologiczne nie omijają także najmłodszych. O zdrowie i prawidłowy rozwój małych nosków, gardeł, zmysłu słuchu oraz narządu równowagi dba laryngolog dziecięcy. Laryngologia dziecięca jest specjalizacją wyodrębnioną z klasycznej laryngologii. Poradnia laryngologiczna w Centrum Medycznym 1000 – lecia to miejsce, w którym doskonale wykwalifikowani specjaliści diagnozują i leczą Małych Pacjentów.   

Problemy, z którymi rodzice zgłaszają się do laryngologa

Istnieje wiele dolegliwości, które z pozoru są błahe, a w rzeczywistości nieleczone mogą wywołać poważne komplikacje zdrowotne i odbić się na rozwoju małego człowieka. Dzieci często cierpią na przewlekłe, nawrotowe zapalenia ucha czy gardła, a także na anginę. Nie można bagatelizować trudności z połykaniem pokarmów, występujących podczas snu zaburzeń oddechu i chrapania – mogą być one objawami przerośnięcia migdałków.

W przypadku dzieci często występują także problemy ze słuchem. Niepokojącymi sygnałami są częste infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych, brak reakcji na hałas, nieodwracanie główki w kierunku źródła dźwięku oraz gdy dziecko mimo swojego wieku nie zaczyna mówić lub posługuje się jedynie pojedynczymi wyrazami. Innymi problemami, z którymi Rodzice Maluchów zgłaszają się do naszej poradni, są zaburzenia rozwojowe pod postacią rozszczepu warg czy podniebienia, oraz zniekształceń w obrębie twarzoczaszki i dróg oddechowych. Do rzadkości nie należą też nagłe przypadki, kiedy to dziecko wkłada sobie do nosa lub ucha niewielki element (np. klocek) i wymaga natychmiastowej pomocy, która polega na usunięciu ciała obcego.

Badania wykonywane przez laryngologa dziecięcego

Specjaliści z zakresu laryngologii dziecięcej, z którymi współpracuje nasza poradnia, mają doskonałe podejście do Małych Pacjentów. Dzięki temu wizyta przebiega bez zbędnego stresu. Podczas wizyty konsultacyjnej laryngolog przeprowadza szczegółowy wywiad i przeprowadza badanie. Chcąc zapewnić jak najwyższy komfort leczenia, przy jednoczesnej maksymalnej skuteczności, dopasowujemy rodzaj terapii do wieku Dziecka i specyfiki zachorowań, które dotykają najmłodszych. W gabinecie mamy możliwość przeprowadzenia badań i zabiegów takich jak:

  • rynoskopia,
  • laryngoskopia pośrednia,
  • USG (węzłów chłonnych, szyi, ślinianek, zatok przynosowych, gardła i krtani),
  • wziernikowanie ucha,
  • badanie audiologiczne,
  • płukanie zatok,
  • płukanie uszu,
  • pędzlowanie gardła,
 • usunięcie ciała obcego z nosa, ucha lub gardła.
lek. med. Karina Podlejska

Specjalista otolaryngologii

Poniedziałek: 15:30 – 18:30 

dr n.med. Piotr Wardas

Specjalista otolaryngologii

Wtorek-Środa: 15:00 – 17:00