Stomatologia
881 056 808

Medycyna Estetyczna
32 724 83 46

NASZA LOKALIZACJA
Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice

STOMATOLOGIA
881 056 808

MEDYCYNA ESTETYCZNA
32 724 83 46

NASZA LOKALIZACJA
Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice

Poradnia Kardiologiczna


Serce, które nieustannie bije, pompuje krew, a dzięki rozległemu systemowi żył i tętnic, krąży ona w organizmie i jest doprowadzana do wszystkich narządów oraz najdalszych zakamarków ludzkiego ciała. Nie zawsze jednak układ krwionośny działa jak dobrze naoliwiona maszyna. Czasem rozmaite wady i schorzenia zakłócają prawidłową pracę układu sercowo-naczyniowego. To właśnie ich rozpoznawaniem, diagnozowaniem i leczeniem zajmuje się kardiologia. Nawet najmniejsze niepokojące objawy powinny skłonić do odwiedzenia poradni kardiologicznej i odbycia badań, które mogą uchronić przed poważnymi powikłaniami, takimi jak choroba wieńcowa czy zapalenie mięśnia sercowego. W naszym gabinecie przyjmuje doświadczony kardiolog, który poddaje Pacjenta drobiazgowej diagnostyce i dokłada wszelkich starań, by jego serce znów biło jak dzwon.

Najczęstsze choroby układu krążenia

Współczesne realia, nieustannie przyspieszające tempo życia i wszechobecny stres sprawiają, że serce człowieka jest obciążone bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej w historii. Nie bez przyczyny, choroby układu krążenia występują coraz częściej i są przez specjalistów określane mianem chorób cywilizacyjnych. Najbardziej powszechnymi schorzeniami układu sercowo-naczyniowego są miażdżyca i nadciśnienie tętnicze. Szczególnie są na nie narażone osoby, które na co dzień stosują niewłaściwą dietę i stronią od aktywności fizycznej. Nieleczone mogą prowadzić do poważniejszych komplikacji zdrowotnych, od zaburzeń rytmu serca, poprzez jego niewydolność, aż po udar mózgu i zawał mięśnia sercowego.

Badania wykonywane w poradni kardiologicznej

Poradnia kardiologiczna w Centrum Medycznym Tysiąclecie prowadzona jest przez doświadczonych specjalistów z dziedziny chorób serca i chorób wewnętrznych. Pomagamy Pacjentom z wadami i zaburzeniami rytmu serca, a także cierpiącym na schorzenia towarzyszące chorobom serca (takie jak otyłość czy cukrzyca). Ponadto udzielamy porad i monitorujemy stan zdrowia Pacjentów ze stymulatorami serca i kardiowerterami oraz osób dotkniętych chorobami onkologicznymi. Nasz gabinet wyposażony jest w wysokiej klasy nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Umożliwia on wykonanie w zaciszu gabinetu lekarskiego badań takich jak:

  • elektrokardiogram (EKG),
  • echo serca,
  • badanie EKG metodą Holtera,
  • 24-godzinne monitorowanie ciśnienia tętniczego (ABPM).
dr n. med. Piotr Pączek

Specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog.

Poniedziałek: 15:00 – 21:00

Środa: 15:00 – 21:00

Czwartek: 15:00 – 21:00

lek. med. Wioleta Derejczyk

Piątek: 15:30 – 18:30