Stomatologia
881 056 808

Medycyna Estetyczna
32 724 83 46

NASZA LOKALIZACJA
Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice

STOMATOLOGIA
881 056 808

MEDYCYNA ESTETYCZNA
32 724 83 46

NASZA LOKALIZACJA
Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice

Dermatologiczna Dorosłych i Dzieci


Skóra jest największym i najcięższym organem w ludzkim organizmie – pokrywa go od stóp do głów, ma powierzchnię ok. 2 m2, a jej ciężar stanowi ok. 16% masy ciała dorosłej osoby. Stanowi barierę ochronną przed bakteriami, drobnoustrojami i środowiskiem zewnętrznym. Klasyczna dermatologia oraz dermatologia dziecięca skupiają się właśnie na skórze – tym jak jest zbudowana, jakie istotne funkcje pełni – oraz na chorobach, które jej dotykają. Nasza poradnia dermatologiczna oferuje kompleksową pomoc w zakresie rozpoznawania i leczenia chorób skóry.

Kiedy udać się do dermatologa?

Niepokojąca powinna być każda zmiana, która pojawia się na powierzchni skóry i samoistnie nie znika lub nie goi się. Bez względu na to, czy ma postać wysypki, rumienia czy znamienia warto skonsultować ją z dermatologiem. Sygnałami, które powinny skłonić do wizyty u specjalisty, są też nadmierna suchość skóry, świąd, łojotok, rogowacenie naskórka i zmiany grzybicze. Dermatolog zajmuje się także schorzeniami paznokci i włosów, zatem można się do niego zgłosić również z każdym problemem dotyczącym ich kondycji. Szczególną uwagę należy poświęcać znamionom barwnikowym, które mogą być podatne na rozwój nowotworów skóry. Pieprzyki powinny podlegać okresowym kontrolom dermatologa, szczególnie jeśli są niesymetryczne, mają nieregularne brzegi lub ich kolor i kształt uległ nagłej zmianie.

Dolegliwości skórne leczone w poradni dermatologicznej

W naszej poradni leczymy Pacjentów w każdym wieku, cierpiących na dermatozy uwarunkowane genetycznie, o podłożu bakteryjnym, grzybiczym, alergicznym, jak i te wywołane czynnikami fizykalnymi i związanymi z wykonywaną pracą. Przeprowadzamy skuteczne terapie trądziku o różnym podłożu, pomagamy Pacjentom z atopowym zapaleniem skóry, łojotokowym zapaleniem skóry, łuszczycą, grzybicami, fotodermatozami, bielactwem i wieloma innymi chorobami dermatologicznymi. Dermatolog dziecięcy konsultuje przypadki najmłodszych Pacjentów i diagnozuje dermatozy wieku dziecięcego.

Badania wykonywane przez naszych dermatologów

Podczas konsultacji dermatologicznej lekarz przeprowadza wywiad z Pacjentem oraz badanie zmian skórnych. Podczas wywiadu zasięga informacji o dokuczliwych objawach, innych chorobach, na które cierpi Pacjent, przyjmowanych lekach i ogólnie pojętym stylu życia. Następnie lekarz przechodzi do zbadania zmian. Jeśli zachodzi taka potrzeba, w naszym gabinecie istnieje możliwość przeprowadzenia badań i zabiegów dermatologicznych, takich jak:

  • dermatoskopia,
  • kriochirurgia,
  • elektrokoagulacja włókniaków,
  • badanie mykologiczne,
  • wymaz ze zmian skórnych,
  • łyżeczkowanie.
lek. med. Agnieszka Goj-Duniec

Specjalista dermatolog, Dermatolog dziecięcy

Czwartek: 15:00 – 18:00