Stomatologia
881 056 808

NASZA LOKALIZACJA
Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice

Poradnia Chorób płuc


Kto nie chciałby żyć pełną piersią? Zapewne każdy, jednak czasem skutecznie utrudniają to rozmaite choroby płuc, które mogą mieć bardzo różne podłoże. Poradnia chorób płuc w Centrum Medycznym Tysiąclecie to miejsce, w którym diagnozujemy i skutecznie leczymy wszelkie schorzenia płuc. Współpracujemy z doświadczonymi lekarzami i posiadamy najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny, a wszystko to po to, by jak najlepiej dbać o naszych Pacjentów.  

Choroby diagnozowane w naszej poradni

Do poradni chorób płuc zgłaszają się Pacjenci z różnymi problemami. Najczęściej chcą zasięgnąć porady specjalisty po zaobserwowaniu u siebie niepokojących objawów, takich jak np. świszczący oddech, przewlekły kaszel, szybkie męczenie się organizmu czy ucisk w klatce piersiowej. Najczęściej diagnozowanymi chorobami są astma, przewlekłe zapalenia płuc i oskrzeli, przewlekła choroba obturacyjna płuc oraz nowotwory. Na występowanie chorób płuc najbardziej narażone są osoby zmagające się z alergiami, wykonujące pracę w szkodliwych warunkach i palące papierosy.

Badania wykonywane w poradni chorób płuc

Wizyta konsultacyjna u specjalisty chorób płuc rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnego wywiadu. Po zasięgnięciu informacji na temat dolegliwości, ogólnego stanu zdrowia Pacjenta oraz trybu życia, jaki prowadzi, lekarz może przejść do wykonania podstawowego badania. Jeśli stan Pacjenta wymaga przeprowadzenia dodatkowych, w naszym gabinecie mamy możliwość wykonania badań takich jak:

  • spirometria,
  • prowokacyjne testy wziewne,
  • bronchoskopia,
  • RTG płuc.