Leczenie złamań, zwichnięć i innych urazów narządu ruchu wymaga wizyty w poradni ortopedycznej. Jaką pomoc uzyskamy w wymienionej poradni i kiedy konsultacja u ortopedy jest niezbędna? Poniżej kilka informacji na ten temat. Zachęcamy do lektury!
Ortopeda to specjalista zajmujący się profilaktyką, diagnozą oraz leczeniem nabytych i wrodzonych schorzeń narządu ruchu. Specjaliści w poradni ortopedycznej rozpoznają i leczą choroby narządu ruchu, nieprawidłowości w obrębie mięśni, stawów, ścięgien oraz więzadeł.
W poradniach przeprowadzane są także różnego typu badania, między innymi USG, RTG, tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny. Wymienione badania umożliwiają postawienie diagnozy i obranie odpowiedniej drogi leczenia. W zależności od konkretnego przypadku leczenie może polegać na przeprowadzeniu zabiegów małoinwazyjnych, leczeniu zachowawczym bądź operacyjnym.
W poradni ortopedycznej otrzymamy także pomoc ortopedy dziecięcego. Ortopeda dziecięcy zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób oraz schorzeń narządu ruchu u najmłodszych pacjentów, a więc u dzieci od wieku niemowlęcego do 18- letnich. Ów specjalista zapewnia pomoc w takich przypadkach, jak:
Kiedy wizyta w poradni ortopedycznej jest konieczna? Przede wszystkim w takich przypadkach, jak:
W poradni ortopedycznej pomoc otrzymają pacjenci zmagający się z różnego typu problemami narządu ruchu. Wizyta w wymienionej poradni jest niezbędna w przypadku złamań, zwichnięć, chorób zwyrodnieniowych czy urazów sportowych. Ortopedzi przeprowadzą diagnozę i zaproponują odpowiednie leczenie.