Na mezoterapię skóry głowy coraz częściej decydują się osoby mające problem z nadmiernym wypadaniem włosów oraz z łysieniem.
Czym dokładnie jest mezoterapia, jak przebiega i czy istnieją przeciwwskazania do takiego zabiegu? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!
Warto zacząć od wyjaśnienia, czym jest mezoterapia. Mezoterapia to bezpieczny, nieinwazyjny zabieg, polegający na wstrzykiwaniu substancji leczniczych w miejsca chorobowe.
W przypadku mezoterapii skóry głowy do czynienia mamy z ostrzykiwaniem skóry głowy witaminami, lekami przeciwzapalnymi i innymi substancjami, które mają pozytywny wpływ na kondycję włosów i hamują ich wypadanie. Rodzaj substancji dobierany jest indywidualnie.
Czas trwania mezoterapii skóry głowy wynosi około 30 minut. Jak wygląda cała terapia?
Kiedy w szczególności warto zdecydować się na mezoterapię? Ów zabieg polecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom zmagającym się z takimi problemami, jak:
Na mezoterapię zdecydować się również można w celach profilaktycznych.
Jakich efektów możemy oczekiwać po mezoterapii? Przede wszystkim są to regeneracja włosów, pobudzenie syntezy kolagenu, poprawa mikrokrążenia skóry głowy, pobudzenie wzrostu włosów i zahamowanie ich wypadania.
Aby uzyskać długotrwałe efekty zabiegu, mezoterapię należy powtarzać z odpowiednią częstotliwością, zazwyczaj zalecany jest cykl 4-7 wizyt.
Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu? Tak, wymienić tutaj możemy takie czynniki, jak:
Mezoterapia skóry głowy to zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry głowy odpowiednio dobranymi substancjami odżywczymi, witaminami i lekami przeciwzapalnymi. Efekty zabiegu to przede wszystkim poprawa kondycji włosów, zahamowanie ich wypadania.