Stomatologia
881 056 808

NASZA LOKALIZACJA
Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice

Mezoterapia skóry głowy – najważniejsze informacje

Na mezoterapię skóry głowy coraz częściej decydują się osoby mające problem z nadmiernym wypadaniem włosów oraz z łysieniem.

Czym dokładnie jest mezoterapia, jak przebiega i czy istnieją przeciwwskazania do takiego zabiegu? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!

Czym jest mezoterapia skóry głowy?

Warto zacząć od wyjaśnienia, czym jest mezoterapia. Mezoterapia to bezpieczny, nieinwazyjny zabieg, polegający na wstrzykiwaniu substancji leczniczych w miejsca chorobowe.

W przypadku mezoterapii skóry głowy do czynienia mamy z ostrzykiwaniem skóry głowy witaminami, lekami przeciwzapalnymi i innymi substancjami, które mają pozytywny wpływ na kondycję włosów i hamują ich wypadanie. Rodzaj substancji dobierany jest indywidualnie.

Przebieg zabiegu

Czas trwania mezoterapii skóry głowy wynosi około 30 minut. Jak wygląda cała terapia?

 1. W pierwszej kolejności specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny.
 2. Krok kolejny to wykonanie peelingu, dzięki któremu skóra głowy jest dokładnie oczyszczona.
 3. Zabieg nie jest bolesny, jednak w przypadku pacjentów odczuwających dolegliwości bólowe stosowane jest znieczulenie.
 4. Następna czynność to wstrzykiwanie preparatów ‒ wykorzystywana jest tutaj  bardzo cienka igła.
 5. Po zakończeniu ostrzykiwania specjalista wykonuje masaż, który sprawia, że substancje są równomiernie rozprowadzone.
 6. Po zabiegu skóra głowy może być lekko zaczerwieniona, niekiedy występuje delikatny obrzęk. Wymienione dolegliwości ustępują po kilku dniach.
 7. Ważne jest, aby pacjent stosował się do zaleceń lekarza. Przede wszystkim odradza się wizyty w saunie i solarium, zalecane jest odstawienie używek. Należy też korzystać z odpowiednio dobranych preparatów pielęgnacyjnych.

Kiedy mezoterapia jest zalecana?

Kiedy w szczególności warto zdecydować się na mezoterapię? Ów zabieg polecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom zmagającym się z takimi problemami, jak:

 • nadmierne wypadanie włosów spowodowane przez stres, choroby, złą dietę, zmiany hormonalne, słabe krążenie krwi i inne czynniki 
 • słabe, wolno rosnące włosy
 • łysienie plackowate
 • łysienie rozlane

Na mezoterapię zdecydować się również można w celach profilaktycznych.

Efekty mezoterapii skóry głowy

Jakich efektów możemy oczekiwać po mezoterapii? Przede wszystkim są to regeneracja włosów, pobudzenie syntezy kolagenu, poprawa mikrokrążenia skóry głowy, pobudzenie wzrostu włosów i zahamowanie ich wypadania.

Aby uzyskać długotrwałe efekty zabiegu, mezoterapię należy powtarzać z odpowiednią częstotliwością, zazwyczaj zalecany jest cykl 4-7 wizyt.

Mezoterapia skóry głowy ‒ przeciwwskazania

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu? Tak, wymienić tutaj możemy takie czynniki, jak:

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • choroby nowotworowe
 • zapalenie skóry głowy
 • cukrzyca
 • infekcje skórne

Podsumowanie

Mezoterapia skóry głowy to zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry głowy odpowiednio dobranymi substancjami odżywczymi, witaminami i lekami przeciwzapalnymi. Efekty zabiegu to przede wszystkim poprawa kondycji włosów, zahamowanie ich wypadania.