Na peelingi medyczne decyduje się coraz więcej pań. Na czym polega taki zabieg i jakich efektów możemy spodziewać się po jego wykonaniu? Poniżej kilka informacji. Zachęcamy do lektury!
Peeling medyczny, zwany również dermopeelingiem, to nieinwazyjny zabieg estetyczny, podczas którego następuje intensywne złuszczanie naskórka – aż do skóry właściwej.
Rozprowadzenie na skórze mieszaniny kwasów, które mają różne stężenia, pozwala na usunięcie warstw naskórka o różnej głębokości. Warstwy odnawiającego się naskórka są gładsze i jaśniejsze, a to pozytywnie wpływa na wygląd i kondycję cery.
Jak już wspomnieliśmy powyżej, zabieg polega na aplikowaniu preparatów na skórę. Rodzaj i stężenie preparatów dobierane są indywidualnie, w zależności od rodzaju skóry oraz niedoskonałości skórnych, z jakimi zmaga się konkretna osoba.
W gabinetach kosmetycznych najczęściej stosowane są kwasy owocowe, kwas migdałowy oraz kwas witaminowy A. W klinikach medycyny estetycznej wykorzystywane są natomiast kwas trójchlorooctowy (TCA) i kwas glikolowy ‒ takie preparaty umożliwiają dotarcie do głębszych warstw skóry i pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów.
Po aplikacji następuje neutralizacja kwasów, (zabiegi przeprowadzone z wykorzystaniem najnowszych procedur nie wymagają neutralizacji), nakładane są preparaty o właściwościach łagodzących i przeciwzapalnych, nierzadko nakładany jest retinol.
Podczas peelingu można odczuwać delikatne pieczenie, a po zakończeniu zabiegu uczucie mocnego ściągnięcia skóry, w niektórych przypadkach pojawia się rumień. Po kilku dniach skóra zaczyna złuszczać się, a wszelkie dolegliwości znikają.
Efekty zabiegu widoczne są już za pierwszym razem jednak, aby uzyskać idealny, długotrwały efekt, zalecana jest seria zabiegów ‒ co około 4 tygodnie. Peeling medyczny może być przeprowadzony jako jedyny zabieg, jak również stanowić uzupełnienie innych zabiegów, na przykład redukcji zmarszczek czy mezoterapii.
Opuszczenie gabinetu medycyny estetycznej czy gabinetu kosmetycznego wcale nie oznacza, że wszelkie kwestie dotyczące zabiegu są już za nami. Ważne jest, abyśmy przestrzegali zaleceń specjalisty. Powinniśmy:
Peelingi medyczne są wskazane dla osób w każdym wieku. Taki zabieg spowalnia procesy starzenia skóry oraz sprawia, że wyglądamy zdrowiej, młodziej i piękniej.
Kiedy w szczególności zalecane są tego typu terapie i w przypadku jakich problemów skórnych warto zdecydować się na peeling?
Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania peelingu chemicznego? Tak. Wśród głównych przeciwwskazań znajdują się:
Peeling medyczny to nieinwazyjny zabieg polegający na aplikacji kwasów o różnym stężeniu. Podczas zabiegu usuwane są warstwy naskórka — warstwy, które odnawiają się, są gładsze i jaśniejsze, a to poprawia kondycję i wygląd skóry. Taka terapia zalecana jest w przypadku osób walczących z trądzikiem i bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami czy mających suchą, wiotką skórę.
Na zabieg peelingu medycznego zapraszamy do naszej kliniki medycyny estetycznej w Katowicach.