Stomatologia
881 056 808

NASZA LOKALIZACJA
Tysiąclecia 101, 40-875 Katowice

Czym jest Laseroterapia w stomatologii?

Laser staje się coraz ważniejszym narzędziem w procedurach stomatologicznych. W wielu zabiegach stomatologicznych laser ma lepszą skuteczność i ma działanie terapeutyczne niż metody i stosowane dotychczas.

Typy laserów stosowanych w stomatologii

Dentyści mogą korzystać z kilku rodzajów laserów. W zależności od siły działania są one wykorzystywane w różnych terapiach specjalistycznych, endodontycznych, periodontologicznych i zachowawczych.

Lasery biostymulujące w stomatologii – wskazania

Lasery biostymulujące są stosowane w leczeniu chorób błon śluzowych, w znieczuleniu oraz w leczeniu krwawień. Laser ma również właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Stymuluje i wzmacnia regenerację komórkową i immunologiczną. 

Istnieje wiele wskazań do użycia lasera. Ze względu na różne obszary zastosowania, mogą to być te używane w:

  • schorzeniach błony śluzowej,
  • chorobach miazgi,
  • zabiegach chirurgicznych.

Zastosowanie lasera biostymulacyjnego do przygotowania ubytków sprawia, że ​​zabieg jest znacznie mniej bolesny poprzez modyfikację progu pacjenta .

Dzięki tej przewadze lasery są często wykorzystywane do ewakuacji ropni przyzębia, w leczeniu zapalenia miazgi, opryszczki, zapalenia przyzębia, paradontozy, w leczeniu nerwobólów, a także w leczeniu odwarstwienie oraz w wielu innych zabiegach stomatologicznych.

Podsumowanie

Podsumowując, należy stwierdzić, że zastosowanie w stomatologii jest bardzo skuteczną metodą leczenia.

Laseroterapia charakteryzuje się działaniem przeciwobrzękowym i przeciwbólowym oraz zdolnością do przyspieszania procesu regeneracji tkanek.

Dzięki swoim zaletom, laser znajduje szerokie zastosowanie w leczeniu chorób jamy ustnej, jest również stosowany w profilaktyce daje możliwość ograniczenia farmakoterapii i skrócenia czasu